ოთხშაბათი 06 მაისი 2020 16:0017:00
ჩვენი კამპანიის #დარჩისახლში ფარგლებში ვაწყობთ ვებინარს, რომელიც დაგეხმარებათ უკეთ გაიგოთ რატომ არის მნიშვნელოვანი პროგრამირების და კერძოდ, კოდირების შესწავლა ბავშვებისთვის სამომავლოდ. თქვენ ასევე შეიტყობთ როგორ სწავლობენ ბავშვები მარტივად კოდირებას Make Code პლატფორმის გამოყენებით და რაც მთავარია სრულიად უფასოდ.
ვებინარის შემდეგ გაგიზიარებთ 13 ვიდეოს სახელმძღვანელოდ. მათში დეტალურად არის მითითებული პლატფორმის ფუნქციები და პარამეტრები, რომელთა საშუალებითაც მარტივად შეიძლება შექმნათ პირველი კოდირებული პროექტი.
სპიკერების შესახებ
ქეითი ჰენრი ხელმძღვანელობს Micro:bit- ის საგანმანათლებლო ფონდის ჩრდილო ამერიკის განყოფილებას. ის არის ლიცენზირებული დირექტორი და სკოლაში ასწავლიდა  საბუნებისმეტყველო საგნებს (STEAM). თქვენ შეგიძლიათ მიწეროთ მას ტვიტერზე: @KatieHenryDays.
დრაგუნ შჩეკიჩი არის პედაგოგი 20 წლიანი გამოცდილებით, ასევე ტრენერი და კონსულტანტი. ამაჟამად ის არის სკოლის დირექტორი. იგი დაინტერესებულია კურიკულუმის რეფორმით, ძირითადი კომპეტენციებით და საინფორმაციო ტექნოლოგიებით განათლებაში. იგი მუშაობდა განათლების პოლიტიკის ინიციატივებსა და პროექტებზე მონტენეგროში, დასავლეთ ბალკანეთის რეგიონსა და ევროპაში. ამჟამად არის  ბრიტანეთის საბჭოს პროექტის "21-ე საუკუნის სკოლა" უფროსი ტრენერი და ჩართულია სკოლის ლიდერების ტრენინგებში.
ადე ჰოვასეპიანი არის ინგლისურის და განათლების პროექტების მენეჯერი ბრიტანეთის საბჭოში, სომხეთში. ადე არის ინგლისური ენის გამოცდილი ექსპერტი, ორგანიზაციის NILE სერტიფიცირებული ტრენერი და ბრიტანული ორგანიზაციის  CMI აკრედიტებული მენეჯერი. ბრიტანეთის საბჭოში მუშაობის 6 წლის განმავლობაში ადე უძღვება ინგლისურის და განათლების პროგრამებს, მათ შორის საგანმანათლებლო ჰაბებს და პროგრამირების უნარებს სახელმწიფო სკოლებისთვის, ასევე უმაღლესი განათლების სექტორის კვლევით საქმიანობას.

Wednesday 06 May 2020 16:00 to 17:00
As part of our #StayHome with the British Council programme we are organising a webinar that will help you understand why coding is crucial for your children's future. It will also show how your kids can easily start coding using the Make Code the platform, free of charge.
After the webinar, we will share with you 13 tutorial videos which will explain in detail how to use all the features of the platform to easily create first coding projects.
ABOUT THE SPEAKERS
Katie Henry is Head of Partner Engagement for North America at Micro:bit Educational Foundation. Katie is a licensed school principal and former classroom and STEAM teacher. You can write to her on Twitter: @KatieHenryDays.
Dragutin Šćekić has more than 20 years of experience as a teacher, teacher trainer and education consultant. Currently, he holds the position of a school principal. His main fields of interest are curriculum reforms, key competences, and information technology in education. He was engaged in various educational policy initiatives and projects in Montenegro, Western Balkans region and Europe. He is a master trainer in British Council 21st Century Schools project, where he is particularly engaged in training of school leaders.
Addeh Hovassapian is the English and Education Projects Manager in British Council Armenia. Addeh is an experienced ELT expert, NILE-validated trainer, and UK CMI-accredited manager. In the British Council, over the past 6 years, Addeh has been leading on Armenia’s English and Education portfolio including educational projects such as Learning Hubs and Coding Skills for state schools, research and development work with HE sector, and policy work with the RA Ministry of Education.