ოთხშაბათი 29 July 2020 20:0021:30
კოვიდ-19 პანდემიასთან ბრძოლის საპასუხოდ ბრიტანეთის საბჭომ  PlayUK ფესტივალი ხელოვნებისა და ტექნოლოგიის ინტერაქციის ინოვაციურ ფესტივალად გარდაქმნა. უახლოეს თვეებში გთავაზობთ უფასო წვდომას ონლაინ კონტენტის არაჩვეულებრივ ნაკრებზე. PlayUK გადავიდა რა ფიზიკურიდან ონლაინ რეჟიმზე, მთავარი ყურადღება ეთმობა ბრიტანული კომპიუტერული თამაშების ინდუსტრიას.
PlayUK 2020 მოიცავს ხუთი ციფრული ღონისძიების სერიას ნებისმიერი მსურველისთვის, ვისაც ბრიტანული ხელოვნება  და კომპიუტერული თამაშების ინდუსტრიის პროფესიონალები აინტერესებს. მომდევნო ხუთი თვის განმავლობაში ყოველკვირეულად შემოგთავაზებთ ჩვენს მიერ შექმნილ ვიდეო კონტენტს, ასევე ყოველთვიურ ონლაინ სესიებს, რომლებშიც  მონაწილეობა შეუძლია ნებისმიერ მსურველს, ვისაც კომპიუტერული თამაშები და შემოქმედებითი ინდუსტრია აინტერესებს.
ჩვენი მორიგი ლაივ სესიის სახელწოდებაა: "საუკეთესო ფიჩინგი - პრაქტიკული რჩევები ინდი თამაშების შემქმნელებისთვის".  ამ სესიაზე ალასთერ ჰებსონი დამსწრეებს აუხსნის როგორ გაყიდონ საკუთარი თამაში - დაარწმუნონ გამომცემლები  შეძენაში ან მოიპოვონ პროექტისთვის დაფინანსება. ინდი პროექტების ფიჩინგი ამ პანდემიის პირობებში განსაკუთრებით ხშირად ვიდეო კონფერენციების საშუალებით ხორციელდება და საკმაოდ ძნელია. სწორედ ამიტომ ჩვენი სესია მიზნად ისახავს ინდი პროექტების გუნდებს მისცეს პრაქტიკული და სტრატეგიული რჩევები როგორ აარიდონ თავი ფიჩინგის დროს დაშვებულ სტანდარტულ შეცდომებს და საკუთარი პროექტები ეფექტურად წარმოადგინონ.
გაიცანით ჩვენი PLAYUK სპიკერი ალასთერ ჰებსონი
ალასთერი ორგანიზაციის SUPERHOT სპეციალურ პროექტებს ხელმძღვანელობს. როგორც მისი თანამდებობა გულისხმობს მას საკმაოდ მრავალმხრივი და მრავალფეროვანი მოვალეობები აკისრია ბიზნესის მიმართლებით საკუთარ გუნდში. ადრე მას თავისი მიკრო სტუდია ჰქონდა, ახორციელებდა თამაშების მიწოდებას და დიდ დროს უთმობდა ფიჩინგ პროექტებს. ერთ დროს თამაშების დიზაინსაც ქმნიდა ფრანჩიზული გარიგებებით ისეთი კომპანიებისთვის, როგორებიცაა Horizon Zero Dawn, Killzone და GTA.

Wednesday 29 July 2020
PlayUK 2020 is series of live digital events and everyone is invited to learn about the UK scene and connect with professionals from the games industry. Over the course of the next five months, we will be producing weekly video content, as well as monthly live sessions, and anyone with an interest in the games industry and creative economy can tune in.
Our next live session is titled 'Pitch Perfect: Practical Pitching Advice for Indies'. In this session Alastair Hebson will explain how to land a publishing deal or secure project funding. Pitching for indie project during these strange days, often over video conferencing, is harder still. This session aims to give teams practical, actionable, strategic advice on how to avoid common pitching mistakes and present their project in the best possible way.
MEET OUR PLAYUK SPEAKER, ALASTAIR HEBSON
Alastair is Head of Special Projects at SUPERHOT. A job title vague enough to cover the random assortment of business type duties he performs for the team. Previously he ran his own micro studio, shipped a game, and spent a lot of time pitching projects. Once upon a time he was a game designer working on franchises such as Horizon Zero Dawn, Killzone and GTA.
The UK has an internationally renowned scene of groundbreaking games and entrepreneurial developers – from coders to designers and producers to developers, and an everlasting curiosity for connections to the international scene. With this in mind, British Council decided to transform Play UK 2020 from face-to-face events into digital ones. Festival sessions will be led by leading UK videogames artists and creators for everyone interested in game industry, sharing knowledge and expertise in various elements of game development, from writing, to art, audio, and many others.