ბრიტანეთის საბჭოს პროგრამის #დარჩისახლში ფარგლებში ჩვენ ვაწყობთ დიალოგების სერიას უმაღლესი განათლებაში, რომლებიც დაგეხმარებათ დაუკავშირდეთ კოლეგებს მთელი მსოფლიოდან და გაუზიაროთ გამოცდილება
Covid-19-მა მნიშვნელოვანი ზეგავლენა იქონია უნივერსიტეტებზე მთელს მსოფლიოში. უმაღლეს სასწავლებლებს მოუწიათ სასწრაფო რეაგირება პანდემიის მიერ შექმნილ გამოწვევებზე, სწავლება ონლაინ რეჟიმში გადაეტანათ. ამ სიახლეს არაერთგვაროვანი რეაქცია მოჰყვა სტუდენტებისა თუ პედაგოგების მხრიდან. უამრავი კითხვა დაისვა უნივერსიტეტების მზადყოფნასა და სურვილზე მოეხდინათ ადაპტირება ამ გამოწვევებით აღსავსე დროს.
შეცვლის ეს ყოველივე უნივერსიტეტების როლს უფრო ხანგრძლივ პერსპექტივაში? როგორ უნდა მოვიქცეთ, რომ ვიყოთ მზად მომავალი, კონკურენტუნარიანი უნივერსიტეტებისთვის და იმისთვის, რომ გავამართლოთ მომავალი სტუდენტების და დამსაქმებლების მოლოდინები? ჩვენ ამ საკითხებზე ვისაუბრეთ ონლაინ სესიაზე, დამსწრეებს კი სესიის ბოლოს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ კითხვები.

As part of our #StayHome with the British Council programme, we are organising a series of Higher Education dialogues which will help you connect with colleagues from around the world and share your experience.
Covid-19 has had a significant impact on universities across the world. Higher Education institutions had to respond to the pandemic very quickly by moving teaching and learning online, which has received mixed feedback from students and teachers. Lots of questions have been raised on the university’s readiness and willingness to adopt new approaches in these challenging times.
Will this change the role and function of universities in the long run? What do we need to do to be prepared for the future of universities and to meet new expectations from students and employers? We discussed all of these questions during the session, and participants had a chance to ask questions at the end.